O MNIE

Yo! Znajomi zawsze wołali na mnie Czechu, chociaż ostatnio często słyszę Ej Pezet, ale mniejsza. Skoro tu zaglądasz, to zapewne wypada mi się przedstawić, opowiedzieć co nieco – kto wie, być może Cię to zainteresuje i postanowisz przeczytać do końca. Kto wie. Jedno jest pewne.

Odkrywam i jeszcze raz odkrywam. Mam słabość do nowych technologii, nowości. Jestem early adopterem wszystkiego, co nowe w marketingu. Do tego lubię tworzyć, a w zasadzie wytwarzać, o czym przekonasz się czytając bloga.

Kiełkująca gwiazda polskiego Internetu w zakresie ogarniania botów, szkoleń i statów w Brand24.Brawo Ty Mateusz!

Gepostet von Radek Rzążewski am Donnerstag, 27. April 2017

Zawodowo w pełni spełniam się w Brand24. Pracuję we wrocławskim biurze od sierpnia 2016. Opowiadam za chatboty. Nie da się ukryć, że temat chatbotów otacza mnie z każdej strony. Mimo, że może się wydawać, że to temat, który dopiero zyskuje na sile w Polsce to

…pamiętam, gdy pod koniec 2016 roku zbudowałem swojego pierwszego chatbota. Jak ten czas ucieka?

No właśnie. Od samego początku idę tam, gdzie intuicja mi podpowiada. Była dziewczyna zawsze podkreślała, że nie boję się próbować nowych rzeczy – oprócz jedzenia. Podobnie było z marketingiem, blogiem, botami. Po prostu byłem ciekawy, a że uparty ze mnie człowiek to… Do rzeczy.


Dlaczego bloguję?

Swoją przygodę (tę praktyczną) z blogowaniem zacząłem na pierwszym roku studiów na AWF-ie we Wrocławiu. Oprócz sportu zawsze interesował mnie rap i tak powstał projekt Świadomy Słuchacz. To właśnie tu stawiałem swoje pierwsze kroki we wszystkim. Po półtora roku przeskoczyłem na dobre w świat marketingu, który de facto odkrywam dzięki praktyce. Tak powstał blog couczecha.pl, a następnie mateuszczech.pl. Dziś bloguję pod adresem czechu.pl.

Marketing to dziedzina, która mnie fascynuje i przeraża jednocześnie. To mieszanka, która sprawia, że nie traktuję tego, jak pracy. Ba, nie podchodzę do tego nawet w kategorii wysiłku. Ciekawość i chęć odkrywania, a następnie możliwość sprawdzenia tego w praktyce sprawia, że od blisko 7 lat chłonę peta bajty treści setki stron „papieru” każdego roku 😉

Dzisiejsza odsłona bloga, tematyka to efekt wielu doświadczeń. Przede wszystkim stawiam na formę – praktyczność. Rozumiem to w ten sposób, że czytasz i dostajesz zestaw narzędzi, niezbędny opis, by móc przełożyć to na swój biznes, markę. Akcja, reakcja. Marzy mi się świat, w którym nikt nie jest bezradny – zwłaszcza jeżeli chodzi o dobór narzędzi i technologii marketingowych. Bang.

Chatboty to efekt po prostu mojej pasji, w której mam zamiar się specjalizować, a kto wie, gdzie się spotkamy za kilkanaście lat. Śmiem zaryzykować, że dziś robię to bardziej świadomie. Tym samym, na blogu odrzucam wszelkie treści niezwiązane z botami czy marketingiem w relacji z technologią. O całej reszcie lubię ćwierkać na moim Twitterze.


Co robię po godzinach?

Ostatnio wpadłem „w pułapkę” MMA, oglądam sporo UFC, śledzę poczynania także na polskim podwórku. To śmieszne, jeszcze rok temu sporty walki totalnie były poza zasięgiem moich zainteresowań, a dziś potrafię o tym opowiadać godzinami.

W zasadzie z większością rzeczy, które robię dziś tak było. Poza pracą i blogiem zajmuję się:

I co teraz? 🙂

  • Konferencje – byłem największym przeciwnikiem wystąpień publicznych. Panicznie się nich bałem. Dziś nadal jest stres, ale taki, który dodaje skrzydeł pod koniec dnia. W ostatnich latach byłem prelegentem I <3 Marketing, Social Media Week Warsaw, EastBIZ czy Digital Marketing organizowanej przez Puls Biznesu. Udało mi się odwiedzić także kilka miast w Polsce w ramach Czwartkowych Spotkań Social Media, czy wystąpić na Customer Congress. Moje prezentacje dotyczą zakresu chatbotów i ich możliwości.
I <3 Marketing – największa konferencja marketingowa w Polsce
  • Buduję boty – nie ukrywam, że tu wiele zależy od czasu. Śmieję się zawsze, że ma mi kto płacić, więc nie walczę o każdego klienta. Niemniej realizuję projekty, które są ciekawe. Szukam zawsze miejsca do nauki i nowych wyzwań. W sprawie botów jestem dostępny pod adresem: czesc@czechu.pl

Moje projekty „poboczne”

Rozwijam przede wszystkim Prasówkę zSieci, czyli newsletter w Messengerze z najciekawszymi linkami z każdego tygodnia. Wysyłane w formie 10 linków z zakresu marketingu i social media w każdy poniedziałek o 8:30 – subskrybuj Prasówkę zSieci.

Niestety Prasówka zSieci po zmianach zapowiedzianych przez Facebooka (więcej informacji) została wyłączona. Pracuję nad nowym formatem treści.

Grupa na Facebooku, czyli Messenger Marketing (dołącz do grupy), gdzie wspólnie z Cezarym Kuikiem budujemy społeczność dookoła Messengera i chatbotów. To największa społeczność w Polsce licząca ponad 5200 osób. Aktualnie to najsłabsze ogniwo mojej aktywności, ale pracuję nad tym.

Hm, to tyle. Cała reszta jest w Internecie:


Chcemy porozmawiać?

Nie ma sprawy, jestem dostępny pod adresem czesc@czechu.pl

Z góry uprzedzam, że lubię Gmaila, ale staram się do niego zaglądać raz dziennie.

Porozmawiajmy 🙂

close
Thanks !

Thanks for sharing this, you are awesome !

Copy link