6 lekcja podczas wyzwania #14ToolsChallenge dotyczyła tworzenia wideo online. W dzisiejszym wpisie mam dla Ciebie 8 narzędzi i aplikacji za pomocą, których przygotujesz wideo, krótki film promocyjny, stworzysz animację na bazie swojej historii, przedstawisz statystyki czy przygotujesz post z wideo na Facebooku. Są wśród nich takie, które generują automatycznie wideo na podstawie wpisu na blogu (Lumen5).

Zanim jednak przejdziemy do tworzenia wideo to jeszcze 1 link, który warto mieć pod ręką. Mowa o darmowej bibliotece grafik, które możesz pobrać i wykorzystać w swoich materiałach. Grafika do tego wpisu pochodzi właśnie stąd. Poznaj Undraw. Serwis i narzędzie, które świetnie uzupełni lekcję 5 na temat narzędzi do tworzenia grafiki online.

  • Baza ilustracji z licencją do pobrania i wykorzystania: Undraw

Narzędzia do tworzenia wideo online:

  • Lumen5 – narzędzie wyposażone w AI, które automatycznie wygeneruje wideo na podstawie wpisu na blogu. Za pomocą Lumen5 możesz przygotować dedykowane wideo, które zachęca do przeczytania artykułu. Oprócz tego Lumen5 posiada kreator za pomocą, którego w łatwy sposób przygotujesz materiał wideo wykorzystujący tekst i przejścia. Bardzo proste w obsłudze.
  • Biteable – szukasz narzędzia online, które stworzy dla Ciebie animację? Biteable to świetne narzędzie z ogromną bazą szablonów i elementów, które możesz wykorzystać w swoim materiale wideo. Sprawdzi się świetnie do opowiedzenia historii, a liczba gotowych elementów sprawia, że jest w czym wybierać

Dodatkowo Kuba, jeden z uczestników #14ToolsChallenge poinformował mnie, że Biteable oferuje spore zniżki na plany płatne sięgające nawet -40%, więc przekazuję, bo sam miałem wykupioną płatną subskrypcję.

  • Powtoon – to narzędzie, które umożliwia na stworzenie animowanych filmów, slajdów do prezentacji, ale bez problemu utworzysz tu film na Facebooka czy inne social media np. na Instagram.
  • Offeo – kolejne narzędzie, które warto znać w swoim arsenale. Rozbudowany kreator, baza gotowych elementów i predefiniowane formaty. 
  • Kapwing – jeżeli mowa o tworzeniu wideo to nie może zabraknąć Kapwing. Dość zaawansowane narzędzie w porównaniu z innym z listy. Umożliwia m.in. na docięcie napisów do filmu, dodanie własnego audio. 
  • Animaker – narzędzie, które jest w fazie Beta, ale postanowiłem je umieścić ze względu na swoją prostotę. Za pomocą tego narzędzia stworzysz wideo, gify oraz animacje, które idealnie nadają się do komunikacji w mediach społecznościowych.
  • Placeit – jeżeli szukasz narzędzia do tworzenia wideo z wykorzystaniem mockupów produktów np. koszulek, kubków to Placeit powinno Cię zainteresować. Dodatkowo za pomocą tego narzędzia stworzysz animację dla swojego logo lub przygotujesz post wideo. Całość jest bardzo prosta, a w bazie jest ponad 40 000 szablonów.

Dodatkowo zachęcam Cię do obejrzenia materiału wideo autorstwa Dawida Tkocza z kanału WebTrendy. Z Dawidem miałem okazję razem pracować, a jego wiedza z zakresu designu i projektowania jest po prostu nieoceniona. W wideo Dawid dzieli się dodatkowymi narzędziami.

WebTrendy
Author

Write A Comment