W ramach naszego wyzwania #14ToolsChallenge 5 lekcja była poświęcona narzędziom do tworzenia grafiki, a jako, że nie jestem grafikiem czy projektantem, tak nie będę się mądrzył na temat zasad, czy typografii. Nie w tym rzecz. Chcę Ci dać wędkę, dlatego poniżej znajdziesz listę 10 narzędzi i programów do tworzenia grafiki online oraz dodatkowe materiały, które pomogą Ci w pracy w tym obszarze.

Nie ma konieczności korzystać ze wszystkich narzędzi, lecz nie zaszkodzi, gdy będziesz świadom, że takowe istnieją. Nigdy nie wiesz, czy nagle nie będzie trzeba stworzyć prostej grafiki, animacji – w tych sytuacjach warto pod ręką mieć sprawdzone narzędzia. Wśród narzędzi znajdziesz te, które świetnie sprawdzą się do tworzenia banerów reklamowych, kolaży, infografik czy oferują stworzenie postów z wideo. Zapraszam do wpisu i tym samym lekcji nr 5.


10 najlepszych narzędzi do tworzenia grafiki:

Zanim jednak przejdziesz do tworzenia grafik to mam dla Ciebie narzędzie, które pomoże Ci dobrać odpowiednią paletę kolorów, dzięki czemu Twoje grafiki będą spójne z Twoim style-guidem. Coolors to proste narzędzie, które automatycznie dobierze paletę 5 kolorów, które będą do siebie pasowały. Po prostu.

  • Narzędzie, które pomoże Ci dobrać kolory: Coolors

Znając już kolory, które będziesz wykorzystywać w swoich materiałach czas na listę narzędzi do tworzenia grafiki. Oto one:

Narzędzia do tworzenia grafiki online:

  1. Canva – to najpopularniejsze narzędzie do tworzenia grafik online. Jest też tak samo świetne, intuicyjne, a stworzenie grafiki zajmuje zasadniczo mało czasu. Stworzysz tu jednakowo posty wideo, infografiki, materiały do druku. Dodatkowo Canva oferuje w pełni darmowy plan, a przez 30 dni możesz testować wersję Premium.
  2. Snappa – szukasz alternatywy dla Canvy? Snappa to świetna i prosta w obsłudze aplikacja, która oferuje mnóstwo szablonów do Facebooka, Instagrama, LinkedIn. 
  3. Adobe Spark – to narzędzie z pakietu Adobe, które oferuje darmowy plan. Do stworzenia grafik, animacji i krótkich wideo sprawdzi się świetnie. Niestety w wersji darmowej nanosi swój znak wodny.
  4. Crello – to narzędzie, które z pewnością warto sprawdzić. Ponad 25 000 gotowych szablonów, możliwość tworzenia postów wideo to tylko niektóre z funkcji. 
  5. Bannersnack – jeżeli szukasz narzędzia dedykowanego tworzeniu banerów reklamowych (Facebook i Google) to Bannersnack automatycznie wygeneruje grafiki we wszystkich niezbędnych wymiarach. Do tego ogromna baza szablonów i możliwość tworzenia animowanych banerów na bazie HTML5. Narzędzie Bannerwise to jego konkurent.
  6. Piktochart – to aplikacja i narzędzie dedykowane do tworzenia infografik. Jeżeli chcesz zaprezentować wyniki badań, ankiet, czy stworzyć infografikę na dany temat to Piktochart Cię w tym odciąży.
  7. BeFunky – to edytor online, który powiedzmy jest dużo młodszym bratem Photoshopa. Za pomocą BeFunky możesz edytować zdjęcia, stworzysz kolaż ze zdjęć oraz zaprojektujesz grafiki. 
  8. Stencil – tu proste narzędzie, ale podobnie do narzędzia Pablo pozwala na stworzenie grafiki w mniej niż 30 sekund. Nie znajdziesz tu tylu opcji co w narzędziach wyżej, ale kto powiedział, że są potrzebne, by przygotować świetną grafikę? 

Aktualnie głównie korzystam z Canvy i Photoshopa co w zupełności wystarcza do codziennej pracy, zarówno z klientami jak i na blogu czy przy podcaście. W kolejnym wpisie i lekcji nr 6. omówimy narzędzia do tworzenia wideo.

Tymczasem nie przedłużam, wszystkiego dobrego 🙌

Author

Write A Comment